- 30. dubna 2016 -

V sobotu 30. dubna 2016 pořádal spolek PROFILIS, z.s. ve spolupráci se zámkem Slapy další, v pořadí již druhou, akci pro děti s názvem "Čarodějnický slet na zámku". Akce začala ve 13 hodin, děti se nejdříve na startu zaregistrovaly a dostaly soutěžní karty. Poté na ně v krásném zámeckém parku čekalo celkem 10 soutěžních stanovišť. Ty mohly děti plnit sami, s kamarády nebo i s rodiči. Poté, co prošly všechny soutěže, vrátily se zpět na start, kde jim byla formou tajného plánu dána nápověda, kde se v zahradách parku nachází doupě čarodějnice. Tam se ihned vydaly a u samotné čarodějnice vypily magický nápoj a za prokázání odvahy a sportovního ducha je čarodějnice odměnila čokoládovými mincemi a medailemi. Na startu, kam se z doupěte opět vrátily, na ně pak čekaly krásné diplomy, odznaky zámku a dětská tetování. Soutěžení bylo na hodinu (14:00 - 15:00) přerušeno, protože bylo pro všechny připraveno krásné překvapení, a to ukázka sokolnictví a dravců. Děti na akci mohly přijít v kostýmech čarodějnic a čarodějů a jejich krásné kostýmy sledovala odborná porota. V půl čtvrté pak byly tři nejkrásnější kostýmy odměněny, a to diplomem a domácím koláčem. Pro návštěvníky bylo také zajištěno výborné občerstvení ( chlazené nápoje, teplá jídla, grilované maso a klobásy, zeleninový salát ). Na akci se přišel podívat na pozvání i známý herec Václav Vydra. Samotná akce byla oficiálně ukončena v 16 hodin, ale mnoho rodičů i dětí se ještě v zahradách zdrželo a posedělo u ohně, kde byla spálená zámecká čarodějnice.

Jednotlivá soutěžní stanoviště - petang, hod na cíl, kuželky, skoky v pytlích, slalom s ping pongovou pálkou, překážková dráha, stříhání bonbónů, střelba ze vzduchovky, lovení rybek z kašny a foukání kelímků.