gallery/aiesec

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a zprostředkováním příležitostí v mezinárodním prostředí. Tato organizace existuje od roku 1948 a momentálně se nachází ve 126 zemích a teritoriích. V ČR je přítomna na deseti universitách.

Tato oraganizace propojuje mladé lidi s mezinárodními projekty, kde mohou zjistit více o jiné kultuře a pracovat na svém seberozvoji a dále zajišťuje mezinárodní spolupráci stážistů, např. již několik let dělají projekt EDISON pro školy. Pro náš spolek je pak důležitý projekt s názvem SUMMER CAMP, jehož je od roku 2021 máš spolek součástí. Jedná se o projekt, který je zaměřen na mezinárodní spolupráci v rámci letních dětských táborů.

Projekt spočívá v tom, že na začátku letních prázdnin dorazí do České republiky cca osm zahraničních studentů na dobu šesti týdnů. První týden stráví s organizací AIESEC, oni je připraví na to, co je čeká, pomůžou jim s přípravou na program tábora a také jim pomůžou aklimatizovat se na prostředí České republiky. Následujích pět týdnů pak stráví tito studenti na dětských táborech. 

Hlavní myšlenkou projektu je, že zahraniční stážisté sdílí s dětmi svou kulturu, ale to, jaká přesně bude jejich role na táboře záleží především na samotných organizátorech táborů. Mohou působit jako učitelé angličtiny, zapojit se mezi české lektory a vedoucí, hrát s dětmi různé hry, nebo třeba pro starší děti připravit nějaké více edukační aktivity. 

 

Naše tábory zapojením do tohoto projektu získají přístup k celosvětové databázi počtu více než 10 000 mladých studentů a absolventů. Stážisté nám díky znalosti anglického jazyka a rodné kultury pomohou v ČR rozšířit obzory, mohou přinést do tábora nové nápady a diverzitu. Hlavními přínosy celého projektu je podpora výuky cizích jazyků, atraktivity pro nové děti, kontakt se zahraničím, oživení programu a motivace dětí k dodatečné aktivitě, mezinárodní prostředí, motivace ke zlepšení se v cizím jazyce, mezikulturní gramotnost, srovnání různých zemí s ČR, seznámení se s jinými studenty a získání přátel v zahraničí. 

 

gallery/aiesec-page-001 2