- RS Hutě Resort u Rožmitálu pod Třemšínem -

(15.08. - 29.08.2021)

Koncem měsíce srpna 2021 se uskutečnil v rekreačním středisku Hutě Resort již 18. ročník letního dětského tábora, který pořádal spolek PROFILIS. Tábor proběhl od 15.08. do 29.08. a tento rok byl motivován tématem pirátských legend a filmovou sérií Piráti z Karibiku.

Náš příběh začal svoláním čtyř nejmocnějších pirátských klanů Karibské oblasti do přístavního města Tortuga, aby se zda zvolil nový pirátský vůdce Karibiku, který by tuto oblast zastupoval na Bratrském sněmu v Zátoce vraků. Kromě volby samotného vůdce, kterým se nakonec stal William Morgan, kapitán lodi Centurion, se děti dozvěděli o tom, že se nyní nacházejí v 18. století a že jsme v dobách, kdy se na mořích objevilo pravé a nehasnoucí zlo, které ničí vše na mořích. Před zlem, jménem Davy Jones, zlým a nadpřirozeným pirátem a kapitánem lodi Bludný Holanďan, si nikdo není jistý životem. Ničí lodě obchodníků, rybářů, mořeplavců i ostatních pirátů. Navíc s ním uzavřela dohodu mocná Východoindická obchodní společnost se svými vojsky, kterou vede mocichtivý šlechtic lord Beckett. Hned poté jsme navštívili věštkyni Kimani Uhuru, které nás navedla pomocí různých indicií, jak zjistit co se stalo se známým pirátem Jackem Sparrowem, bývalým vůdcem Karibiku. Rovněž jsme pátrali po společnících Jacka Sparrowa, a to Williamu Turnerovi a Elizabeth Swannové. Setkali jsme se mezitím s dalšími postavami, jako je opilý pirát Quimby nebo nájemný vrah, kterého si najal lord Beckett. Rovněž děti navštívili pravou pirátskou tavernu, kde nás překvapila nová postava, jistá Isabella, která od nás získala spoustu informací od jednoho našeho kapitána - Henryho Robertse. Také nás napadl nový nepřítel, a to pirát Černovous se svou posádkou zombie, o kterém jsem se časem dozvěděli, že uzavřel dohodu s lordem Beckettem a že chce najít truhlu se srdcem Davyho Jonese, aby ho mohl ovládnout. Také vyplavalo na povrch, že Isabella, je dcerou Černovouse. Nicméně došlo k něčemu, co nikdo nečekal - kapitán Roberts a Isabella se do sebe zamilovali a v pozadí našeho hlavního příběhu probíhal ještě jeden milostný příběh plný zrady, překvapení a lásky. V další části tábora jsme proplouvali celým světem, abychom přemluvili jednotlivé pirátské vůdce celého světa, aby se zúčastnili rovněž Bratrského sněmu. Setkali jsme se tedy s různými vyslanci, kteří zastupovali různé národnosti, jako je Francouz, Španěl, Rus, Maročan, Ind či Japonka. Nakonec se vše podařilo, Bratrský sněm se sešel, zvolil pirátského krále a rozhodl se osvobodit bohyni moří Kalypsó. Navíc děti nalezli truhlu se srdcem Davyho Jonese, kterou jim ale ukradla Isabella. Vše ale dopadlo dobře – Davy Jones i lord Beckett byli poraženi v námořní bitvě a my jsme v konečném souboji porazili Černovouse, i když při tom zemřela Isabella v náručí kapitána Robertse, jelikož se nakonec rozhodla zradit svého otce a přidat se na naší stranu.

 

 

 

 

 

gallery/rs_hutě_resort_chatky
gallery/71543409_2460426470913652_1791243632947232768_n
gallery/oddíly a dokumenty

Náš tábor v tomto roce představoval především území Karibské oblasti a čtyři oddíly byly čtyři nejmocnější pirátské klany této oblasti - Dracon (loď Dracarys, barva modrá), Stingras (loď Tritonus, barva červená), Nautis (loď Ranger, barva zelená) a klan Serpent (loď Spirit, barva žlutá). Každý klan měl svojí vlajku, vlajkovou loď, pokřik a svého pirátského kapitána se svým prvním důstojníkem (např. Edward Rackham, Mary Readová, Angelica Bonettová, Henry Roberts, Charles Vanne, atd).

gallery/foto tábora
gallery/lt 2021
gallery/zelená
gallery/hymna nástěnka-page-001
gallery/kodex-page-001
gallery/průvodní dopis-page-001
gallery/wanted-page-001
gallery/typy lodí-page-004
gallery/známí piráti-page-001
gallery/známé lodě-page-001
gallery/diplom lt 2021-page-001