gallery/ples

- 09. prosince 2016 -

Spolek PROFILIS pořádal ve spolupráci se zámkem Slapy v pátek 9. prosince 2016 první ročník Zámeckého plesu na Slapech. Ples se uskutečnil přímo na zámku od 19:30 hodin a akce měla obrovský úspěch. Po 19 hodině začali přicházet první hosté, nejdříve si odložili v šatně a poté je přivítal předseda výboru spolku s manželkou. Zde jim byl také odstřižen ústřižek vstupenky do tomboly. Následně na přítomné čekali dva livrejové ( sluhové 19. století ), kteří je uvítali a otevřeli jim hlavní dveře do plesového sálu. Zde se hostů ujali další organizátoři a uvedli je ke stolům. Ty pro ně byly připraveny ve dvou patrech zámku ( přízemí, 1. patro ). Občerstvení v podobě barů bylo rovněž k dispozici v obou patrech.

 

Po 20 hodině byl ples zahájen zástupcem spolku a zámku Slapy a úvodním plesovým tancem Polonésou v podání taneční skupiny Beseda, který byl zcela bezchybný a dodal všem přítomným pocit skutečného 19. století. Následně byl již taneční parket otevřen pro veřejnost a hudební skupina Blue Moon Band začala hrát svůj repertoár. Od samotného počátku bylo zřejmé, že se všichni velice dobře baví. Na ples zavítalo i několik tzv. VIP hostů, jako byli starostové okolních obcí, významní podnikatelé nebo například herec Václav Vydra s manželkou Janou Bouškovou. Členové spolku a další organizátoři obcházeli návštěvníky plesu a zjišťovali náladu a pocity a nadšení všech přítomných bylo očividné. Mnozí přirovnávali ples k největší společenské události za mnohá desetiletí. Vážnost plesu dodávala i garderóba přítomných. Nikdo přípravy nepodcenil a na dámách byly viděny nádherné plesové šaty a róby a mnozí páni se oblékli do smokingu či dokonce do fraků. Na plese bylo něco před 200 návštěvníků, což nás mile překvapilo.

 

Před půlnocí byla ještě tažena plesová tombola, která byla koncipována zcela jinak, než bývá na místních zábavách zvykem - méně cen ( cca 30 ), ale zato velmi hodnotných (drahé sklo, dárkové poukazy, sklenice, uzenářské a ovocné výrobky, dorty, dárkové koše, divočák, ...) Ples byl oficiálně ukončen ve 2 hodiny ráno, ale bylo jasné, že mnozí hosté by rádi pokračovali ještě mnohem déle.

 

My jsme za spolek PROFILIS velice rádi, že se akce takto vydařila a doufáme, že podobných akcí bude jenom přibývat.

gallery/foto z akce
gallery/modrá