- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(01.08. - 15.08.2009)

Rok 2009 byl ve znamení fantazie a sci-fi ve světě Hvězdncýh Válek. Po rozpadu galaktické republiky a vytvoření tyranské a zlé Nové sithské říše, jsme se ocitli na planetě Dantooine, kde začal odboj proti Sithům. Hned na začátku našly děti zbylé rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii a přidaly se k nim. Děti poté představovaly učedníky padawany a vedoucí byli rytíři a mistři Jedi. Cílem bylo úplně obnovit řád rytířů Jedi, porazit Sithy a obnovit Galaktickou Republiku pod vedením senátu. Děti se učily mnoho užitečných věci a prošly mnohýmy zkouškami, aby mohly být pasováni na rytíře Jedi, což se také stalo. Během putování po galaxii potkaly mnoho cizích a neznámých ras, musely najít starodávné artefakty - holocrony, které je dovedly k vesmírné stanici Star Forge, kterou ovládala temná strana Síly. Byly svědky mnoha soubojů se světelnými meči či vesmírných bitev. Také potkaly úhlavní nepřátelé Jedijů, temného pána ze Sithu Darth Nihilluse a jeho učedníka Darth Siona. Bylo nezbytně nutné tyto temné Sithy porazit a vesmírnou stanici Star Forge zničit. A když už to vypadalo, že bude Republika obnovena, objevila se na scéně bývalá mistryně Jedi Kreia, která vystupovala pod jménem Darth Traya. Tato temná paní chtěla zničit Sílu vesmíru, jak světlou tak i temnou stranu, a to pomocí bývalého Jedije, tzv. Vypovězeného. Dětem se však podařilo dostat Vypovězeného na naší stranu a celé zlo v galaxii úplně zničit. Nakonec byl opravdu řád rytířů Jedi obnoven a Galaktická Republika zachráněna.

gallery/lt 2009
gallery/14355718_1343266539031867_8369572572565017603_n
gallery/dsc_0352
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/diplom
gallery/povolení průzkum
gallery/prohlaseni
gallery/zelená

Náš tábor v tomto roce představoval starý chrám Jedi na planetě Dantooine. Děti byly nejdříve učedníci Padawani a později byly pasováni na rytíře Jedi. Vedoucí byli jejich mistři. Chrám Jedi byl rozdělen na čtyři části tzv. Věže Chrámu.

V každé z těchto Věží bylo celkem 12 dětí. Každá Věž měla svůj název a barvu - Myrmidoni (červení), Modrý plamen (modří), Uruk-Hai (žlutí) a Včeličky (zelení). Znakem Věží byl symbol Padawanů jednotlivých Věží.

 

Součástí příběhu bylo získávání různých dokumentů a spisů, které dětem pomáhaly řešit různé záhady a postupně je směřovaly k porážce Sithů. Na konci tábora získaly děti kromě jiného také hlavní diplom.

gallery/foto tábora