- RS penzión Nesvačily -

(21.07. - 04.08.2012)

Letní tábor 2012 s názvem Mafia se uskutečnil zcela netradičně namísto chatového rekreačního střediska v penzionu Nesvačily nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Tento rok nás příběh zanesl do roku 1930, kdy ve Spojených státech amerických byl vyhlášen vládou a kongresem Zákon o prohibici, což znamená, že na celém území USA je zákaz požívání alkoholu. Tento zákaz učinil z velkoměst USA města ve válečném stavu, zejména pak z Chicaga a New Yorku. Soupeřící gangy usilují o kontrolu nad milióny dolarů, které plynou z nezákonného prodeje alkoholu. S tímto prodejem prudce narůstá rozvoj heren, kasín a nelegálního obchodu s tabákem. Gangy nebo jak se jim začalo říkat mafiánské rodiny se při těchto obchodech neobejdou bez samopalů a ručních granátů. Je to doba velkých gangsterů, je to doba mafiánů. Doby, kdy ulice Chicaga ovládá boj o moc, intriky a zrada, ale i přesto se u mafiánských rodin najdou vlastnosti jako je čest, odvaha a hluboké přátelství.

Náš tábor byl situován do ulic Chicaga a z penzionu se stal hotel Falcone, který vlastní nejmocnější chicagská mafiánská organizace dona Falcona. Tábor začal, jak si don Falcone pozval a začlenil do své organizace čtyři proslulé sicilské bosse. Poté se děti staly členy jednotlivých mafiánských rodin a začaly budovat svou vlastní mafiánskou organizaci. Bohužel, toto jim chtěl překazit mocný a zkorumpovaný politik senátor Carter, se kterým bojovaly děti první polovinu tábora, nakonec ho však zneškodnily a úspěšně vybudovaly své organizace. Náhle se však ukázal další problém, a to nějaký zrádce přímo v mafiánské struktuře a děti se musely druhou polovinu tábora věnovat pátráním a luštěním různých indícií, aby zrádce dopadly. To se jim po strastiplné cestě podařilo a společně vybudovaly nejmocnější mafiánské organizace v USA.

gallery/oddíly a dokumenty

Tento rok představoval tábor město Chicago roku 1930 v období prohibice a samotný penzión byl hotel Falcone, který vlastní vůdčí mafiánská organizace. Děti se hned na začátku tábora staly členy svých vlastních organizací neboli mafiánských rodin a podléhaly svým bossům neboli donům. Mafiánské rodiny jsme měli čtyři - rodina Morello, Salieri, Clemente a Vinci.  Každá rodina se vyznačovala svou barvou a také svou unikátní budouvou, kterou vlastnila a snažila se jí co nejvíce vylepšit - kasino, hotel, restaurace a noční klub. Nechyběli ani různé obchody a jednání s odborovými organizacemi.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2012
gallery/dsc_0571
gallery/dsc_0574
gallery/zelená