- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(10.08. - 24.08.2013)

V roce 2013 jsme se opět vrátili do rekreačního střediska Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem, jelikož tento rekreační objekt patří rozhodně k našim nejoblíbenějším. Děti se díky celotáborové hře ocitli na počátku 18. století v oblasti Karibského moře a Karibských ostrovů. Dostali se do doby udatných námořníků, kdy vody křižovaly mocné lodě, ale také do dob, kdy se zjevilo pravé, nehasnoucí a kruté zlo. Zlo, které ničilo vše na mořích a oceánech. Zlo, které bylo pojmenováno. Zlo, které si říkalo Davy Jones. Před tímto ohavným, krutým a nadpřirozeným pirátem a kapitánem lodi Bludný Holanďan si nebyl nikdo jistý životem. Ničil lodě obchodníků, rybářů, mořeplavců, objevitelů, vojáků i zločinců. Rozséval smrt a utrpení a nikdo se mu neodvážil postavit. Až do chvíle příjezdu dětí. Nastal totiž čas bojovat, čas dobrodružství, čas odvahy, čas síly, čas cti, čas přátelství, čas pirátů.

Dalším velkým problémem, který se dětem postavil byla tzv. Východoindická obchodní společnost, která byla založena britskou královnou Alžbětou I. roku 1600. Úkolem této společnosti bylo zabývat se obchodem s Indií, avšak nedávno se jejím velitelem stal mocichtivý a záludný lord Cutler Becket, který nashromáždil obrovskou moc, peníze a také flotilu válečných lodí. Lord Becket přísahal, že zničí všechny piráty do jednoho.

Hned na začátku byli děti svědky velkého karibského srazu jednotlivých vůdců pirátských klanů v Karibiku a ti si zvolili svého pirátského vůdce pro Karibskou oblast, který by je zastupoval na velkém shromáždění pirátských vůdců z celého světa, kde se bude jednat o velké hrozbě Davyho Jonese a lorda Becketa. Děti měli na tomto táboře mnoho cílů a úkolů. Nejdříve museli vyhledat tajemnou věštkyni Tia Dalmu, také se jim podařilo získat mapu ke konci světa, kterou potřebovaly, aby mohli osvobodit známého piráta Jacka Sparowa z říše mrtvých. Dále obepluly všechny pirátské vůdce po celém světě a přemluvily je k účasti na velkém sněmu, k volbě pirátského krále a k osvobození bohyně moří Kalypsó pomocí pirátských tolarů. Také musely získat tajemnou truhlici se srdcem Davyho Jonese a sjednotit všechny piráty. Když se jim toto všechno podařilo a vypadalo to, že děti mají naději, objevil se další nepřítel, a to zlý pirát Černovous, který ovládal temné woodoo. Avšak po všech útrapách, soubojích a námořních bitvách se jim všechny nepřátelé podařilo porazit a v Karibiku zavládla vytoužená svoboda.

gallery/14317514_1343266185698569_8413846117301078270_n-5
gallery/dsc_0244-7
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/zelená

V roce 2013 náš tábor představoval Karibskou oblast v roce 1715 a děti se postupně staly členy pirátských karibských klanů, kterým veleli jednotlivý pirátští kapitáni a jejich první důstojníci. Děti tento rok měli také možnost získávat různé pirátské hodnosti. Pirátské klany byly celkem tři a každý měl svůj název, který si děti vymyslely, také svou barvu, vlajku se znakem a vlajkovou loď - Mořští vlci ( červení, loď Tritonus ), Drakarští ( modří, loď Dracarys ) a Mořští dravci ( zelení, loď Ranger ).

Během putování celotáborovou hrou získávaly děti po celém světě v různých oblastech svitky, pergameny a dokumenty, které jim pomáhaly ke splnění všech cílů. Samozřejmostí byly i diplomy za celotáborovou hru.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2013
gallery/02
gallery/01
gallery/03