- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(12.07. - 26.07.2014)

V roce 2014 jsme stejně jako v letech minulých zavítali do rekreačního střediska Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem, jelikož tento rekreační objekt patří rozhodně k našim nejoblíbenějším, jak už svým umístěním, službami, tak i vstřícností personálu. V červenci 2014 se uskutečnil již 12. ročník letního dětského tábora, tentokrát s názvem Tajemství Faraonů. Tento ročník jsme se zaměřili na téma starověkého Egypta. Děti měli možnost dozvědět se něco o historii, kultuře a mytologii jedné z nejstarších, nejmocnějších a nejvyspělejších civilizací starověkého světa. Kromě postupného objevování a putování po egyptské říši se děti setkaly například s faraónem Amenhotepem, s věhlasnou věštkyní z Théb, s temným kultem boha Setha, se strážcem podsvětí Maatem atd.

Děti hned na počátku celého příběhu již v průvodním dopise zjistily, že Egypt ohrožuje jakási nová vlna zla - mor, hlad, písečné bouře, temný kult - která nakonec dostala podobu krutého a mocného boha Setha, který chce ovládnout egyptskou říši a stát se novým faraóném. Proto kněžky bohů Horuse, Isis, Bastet a Thovta vykonaly rituál Achran Džare, který měl přivést na svět boha Ossirise, který by Setha zastavil. Nicméně tento rituál vzkříšení překazil kletbou Hom Dai temný služebník Setha mumie Ashrak a tím způsobil, že bůh Ossiris zůstal uvězněn v prázdnotě mezi světy. První polovinu tábora se snažili děti porazit temnou mumii Ashraka, což se jim podařilo s pomocí nalezeného svitku Ahm Sher a odvaze faraóna a jeho strážců Medjaiů.

Po zničení Ashraka se měli objevit čtyři posvátné kanopy, které měly být užity při rituálu vzkříšení Ossirise, ale objevily se pouze tři a čtvrtá byla zničená. Proto děti hledaly druhou polovinu tábora rozbité části kanopy, které sestavovaly, aby kanopu mohli použít. Také se jim podařilo nalézt dávno ztracenou relikvii mocný meč krále bohů Amon Raa. Nakonec po mnoho útrapách, dobrodružstvích, po splnění zkoušek odvahy, důvtipu, chytrosti i znalostí se vše podařilo a Ossiris byl vzkříšen. Následoval závěrečný souboj bohů, při kterém se právě vzkříšený Ossiris postavil zlému bohu Sethovi. Ten byl nakonec poražen a celý Egypt byl zachráněn.

gallery/208
gallery/dsc_0263-6
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/zelená

V roce 2014 náš tábor představoval egyptskou říši v dobách mocných faraonů, děti se nejdříve stali učni kněžích a postupně dosáhli povýšení na kněze bohů Horuse, Bastet a Thovta. Také získali různé kněžské hodnosti. Měli jsme celkem tři oddíly, tzv. kněžské Sethany, které měli svoje vlastní názvy, barvy a symbol egyptského boha - Seperkat Um Bast ( červení, bohyně potěšení a radosti Bastet ), Modří sokoli ( modří, bůh války a spravedlnosti Horus ) a Přemožitelé pouště ( zelení, bůh moudrosti Thovt ).

Během putování a zachraňování egyptské říše nalezly děti mnoho vzácných artefaktů, svitků a pergamenů, které jim pomohli vzkřísit Ossirise. Na konec tábora získaly diplomy za umístění v celotáborové hře.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2014
gallery/diplom-2
gallery/ra
gallery/sethan 2
gallery/svitek 001