- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(04.07. - 18.07.2015)

V roce 2015 jsme opětovně pořádali náš tábor v rekreačním středisku Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem. V červenci se uskutečnil již 13. ročník letního dětského tábora, který jsme pořádali a tento rok byl na téma Letopisy Středozemě, které bylo inspirované fantasy dílem J. R. R. Tolkiena. Toto fantasy téma vyprávělo o časech, které probíhaly ve Středozemi ještě před tím, než se odehrává děj Hobita a Pána prstenů. Děti byly vtáhnuty do děje velkolepého dobrodružství a staly se součástí čtyř mocných národů - mocného lidského království Arnoru, lidské říše jezdců na koních Eotheódu, říše vznešených Elfů z Lindonu a také lesních Elfů Sylvan z Eryn Galenu.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o historii Středozemě, o předcích filmových království Gondor a Rohan, o boji proti služebníkovi samotného temného pána Saurona. Ocitly se ve světě hobitů, elfů, lidí, skřetů a zlobrů a všechny jejich kroky směřovaly ke spojení v mocné Alianci lidí a elfů a k záchraně nejen jejich královstvích, ale i celé Středozemě. Po mnohých zkouškách a útrapách děti vše splnily a dokázaly, nechaly se vést mocnostmi Valar a také jejich cestu provázel celou dobu rádce a spojenec bílý poutník Nortan Arasau. Nejdříve děti zjistily, kdo je vlastně Černokněžný král Angmaru, následně přišly na způsob, jak zničit jeho moc a poté co našly všechny části mocného artefaktu - elfí čelenku, insignii lidí a klenot trpaslíků, pustili se do hledání dědice prastarého ostrova Númenor, který je dokázal sjednotit.

Během celého příběhu také budovaly svá království, stavěly vlastní města a soutěžily o to, kdo nalezne jako první bájný předmět Illúvatarovu slzu. Nakonec se dětem vše podařilo a poté co vytvořily velkou Alianci Dobra, našly všechny části koruny světa Elendimir, ubránily svobodné říše a národy severu Středozemě, nic jim nebránilo utkat se se samotným Černokněžným králem Angmaru, pánem Nazgúlů, kterého porazily a tím zlomily moc devíti prstenů a temné věže Carn Dúm. Nakonec však překvapivě zjistily, že jejich věrný rádce bílý poutník je vlastně žene do záhuby, jelikož to není nikdo jiný než přestrojený sám temný pán Sauron.

gallery/dsc_0058
gallery/208-6
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/zelená

V roce 2015 představoval náš tábor sever Středozemě začátkem druhého tisíciletí Třetího slunečního věku. Každý z oddílů představoval jeden ze svobodných národů Středozemě - jednotlivá království se skládala ze dvou ras - lidí a elfů. Každý z těchto národů měl zcela jinou kulturu, jazyk a vystupování. Jednalo se o mocné a hrdé lidské království severních Dúnedainů, potomků lidu Edain, Arnor, dále o říši vznešených Elfů Noldor z Lindonu, také o severní sjednocené kmeny pánů koní z Eotheódu a v neposlední řadě přírodu milující lesní elfy Sylvan z Eryn Galenu.

Každý národ měl ještě svůj vymyšlený název, svojí barvu a symbol - Ellendilova stráž (černo bílá, bílý strom Arnoru), Tauraë Eldan (modro zlatá, ornament a hvězda Lindonu), Kopyta (zeleno bílá, bílý kůň Eotheódu), Yavanniny děti (zeleno zlatá, zlatý list Eryn Galenu).

Ve Středozemi děti také objevily veliké množství různých dokumentů a svitků a na konci na ně čekaly připravené diplomy.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2015
gallery/d1
gallery/d2
gallery/d4
gallery/diplom3-5
gallery/s2
gallery/s3
gallery/svitek