- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(16.07. - 30.07.2016)

V červenci 2016 se uskutečnil již 14. ročník letního dětského tábora, který pořádal spolek PROFILIS, z.s. a tento rok jsme opět zavítali do rekreačního střediska Věšín. Tento rok byl na téma Star Wars: Stará Republika, které bylo inspirované filmovou a PC sérií Hvězdné války. Toto sci-fi a fantasy téma vyprávělo o časech, které probíhaly v galaxii Hvězdných válek ještě před tím, než se odehrává děj filmové série. Děti se ocitly v legendárním světě Hvězdných Válek asi 3500 let před filmovou Epizodou I. v období mocné staré Galaktické Republiky, která čelila jedné z největších hrozeb - návratu krutého a temného pravého Sithského Impéria. Ocitly se v době, kdy jsou Sithové na vzestupu a Jediové, strážci míru, vyhnáni a téměř vyhubeni a bylo právě na dětech, aby nalezly neuvěřitelný zdroj moci temné strany síly, obnovily prastarý řád rytířů Jedi, porazily Impérium Sithů a navrátily celé galaxii mír a spravedlnost.

V první polovině tábora jsme se zaměřili na obnovu starodávného řádu rytířů Jedi, děti se musely naučit mnoho důležitých schopností a dovedností, vyrobily si své jedijské róby a také své světelné meče a vehementně se snažily přijít na tajemný a mocný zdroj síly Temné strany Sithského Impéria. Nakonec po mnohých útrapách a cestování po galaxii zjistily, že svou sílu bere Impérium z mocné vesmírné bitevní stanice Star Forge, kterou bylo potřeba zničit, ale poloha této stanice byla neznámá. Proto děti v druhé polovině tábora pátraly po tzv. holocronech, které je postupně zavedly k vesmírné stanici a domovské planetě Sithů Dromund Kass. Ke konci tábora proběhly finálové bitvy, a to jak ve vesmíru, tak i na povrchu a za pomocí svých mistrů Jedi děti zničily i dva hlavní Sithy - Imperátora lorda Azamina a jeho učedníka Darth Malguse. Tím bylo impérium zcela poraženo a dětem se podařilo obnovit mír a spravedlnost v galaxii i v galaktické republice.

gallery/14292310_1343265792365275_5444475178750173054_n (2)-1
gallery/dsc_0340-2
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/zelená

V roce 2016 představoval náš tábor planetu Dantooine, kde se nacházel i starobylý chrám rytířů Jedi. Každý z oddílů představoval jednu věž řádu. Tyto věže byly celkem čtyři a každá měla svoje povinosti, cíle a poslání - uchování vědomostí a dokumentů, správa archivů, ochrana řádu, výcvik učedníků, diplomacie a vyjednávání. Jednalo se o Věž Vědomostí, Věž Síly, Věž Poznání a Věž Smíření.

Každá věž měla ještě svoje další jméno, které si vymyslely děti samotné - Strážci moudrosti (červení), Vznešení bojovníci Soresu (modří), Liarův řád (zelení) a Legendární třináctka (žlutí).

Během putování po celé galaxii nacházely děti mnoho různých svitků, datových zařízení a holocronů, které jim pomáhaly s poražením Sithů. Samozřejmostí bylo získání závěrečných diplomů.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2016
gallery/document-page-004
gallery/historie onderonu-page-001
gallery/informace ze sithského archivu-page-002
gallery/průvodní dopis-page-001
gallery/mapa špioni
gallery/dathomir
gallery/taanas