- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(14.07. - 28.07.2018)

V červenci 2018 se uskutečnil v rekreačním středisku Věšín již 16. ročník letního dětského tábora, který pořádal spolek PROFILIS. Tábor proběhl od 14.07. do 28.07. a tento rok byl motivován tématem prohibice a mafie v USA roku 1930.

Náš příběh se odehrával v období, kdy byl v USA vyhlášen Zákon o prohibici, tedy úplný zákaz distribuce a požívání alkoholu. Nicméně tento zákaz učinil z velkoměst Ameriky města ve válečném stavu, zejména pak z Chicaga a New Yorku. Soupeřící gangy usilovali o kontrolu nad milióny dolarů, které plynuly z nezákonného prodeje alkoholu. S tímto prodejem narůstal prudce rozvoj kasín, heren a nelegálního obchodu s různým zbožím. Mafiánské rodiny se při těchto obchodem neobešli bez pistolé a samopalů. Byla to doba velkých gangsterů, byla to doba mafiánů. Doba, kdy ulice Chicaga ovládal boj o moc, intriky a zrada, ale také se u těchto rodin objevily vlastnosti jako čest, odvaha a přátelství.

Právě v ulicích Chicaga začal náš táborový příběh, jelikož se zde zrodila před několika lety zcela nová mafiánská organizace, které se časem stala tou nejvlivnější. Tuto organizaci vedl don Falcone a jeho věrná poradkyně Francesca Scarppa. Vše začalo tím, jak don Falcone poslal zvací dopisi čtyřem socilským bossům, které pozval do USA, aby rozšířil svou organizaci. Po příjezdu donů a založení čtyř mafiánských rodin Vinci, Sallieri, Clemente a Morello, postupně děti odhalovaly nová a nová tajemství celého rodu Falcone a zjišťovaly, že nic není takové, jaké se na první pohled zdá. V první polovině tábora si děti vybudovaly svoje vlastní mafiánské organizace - zajsitily podniky, účetního, právníka, podplatily odbory a policisty, začaly obchodovat, atd. Během celého tábora pak objevovaly různé vzpomínky z minulosti a díky nim mohly bojovat nejen proti zkorumpovanému politikovi senátoru Carterovi, ale i proti zrádci, který byl v jejich řadách. Nakonec vše dobře dopadlo a boss nejmocnější rodiny se stal novým Capo di Tutti Capi - šéfem šéfů v oblasti Chicaga.

 

 

 

 

gallery/p1100277
gallery/p1100285
gallery/oddíly a dokumenty
gallery/zelená

Náš tábor v tomto roce představoval mafiánskou síť vChicagu v roce 1930, proto jednotlivé oddíly představovali čtyři mafiánské rodiny - Vinci, Sallieri, Clemente a Morello. Každá rodina měla svůj vlastní podnik, který musela postupně rozvinout a každá ovládala svoje území a části města Chicaga.

Během pobytu v Chicagu nacházeli mladí mafiáni mnoho různých dokumentů, které jim pomáhaly na jejich cestě. Na konci získaly děti krásné diplomy.

gallery/foto tábora
gallery/lt 2018
gallery/document-page-001
gallery/povolení k-page-001
gallery/protokol-page-001
gallery/obchody-page-001
gallery/doc2-page-001
gallery/doc1-page-001