- RS Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem -

(13.07. - 27.07.2019)

V červenci 2019 se uskutečnil v rekreačním středisku Věšín již 17. ročník letního dětského tábora, který pořádal spolek PROFILIS. Tábor proběhl od 13.07. do 27.07. a tento rok byl motivován tématem severské mytologie vikingů.

Náš příběh začal svoláním čtyř nejmocnějších severských klanů smyšleného království Nordaland do hlavního města této říše, aby se zda zvolil nový král. To se nakonec podařilo formou rituálního souboje, ale do toho se děti dozvěděly, že jistí kněží z Uppsaly měli vidinu Ragnaroku, konce světa a soumraku bohů. Také byla dětem ukázána vize Lokiho, boha lsti, který má za Ragnarokem stát a který má osvobodit Surtura, vládce ohnivé říše. Děti však viděly, jak je Loki někde uvězněn a spoután. Proto první polovinu tábora musely děti zjistit co nejvíce informací o Lokim samotném a především o tom, jak, proč, kde a kým byl uvězněn. Zárověň s tím děti získávaly postupně vodu ze tří studní kořenů posvátného stromu světa Ygdrassilu, aby oddálily Ragnarok o 1000 let. Cestou se setkaly např. s drakem Nidhogem, bohyněmi osudu, trpaslíky či obrem Mimirem. Vodu děti postupně nabraly v říši mlhy, ledu a podzemní říši. Asi v polovině tábora je ale napadl temný kult Lokiho s názvem Lokrist a ten dětem lahvičky s vodou ukradl, poté byly děti svědky osbození a útěku Lokiho z Helheimu a toho jak Loki zahalil Asgard, sídlo bohů, temnou mlhou Niflheimu, aby bozi neviděli co se děje v devíti říších a nemohli zasáhnout. Proto se v druhé polovině děti připravovaly na závěrečnou bitvu a svolávaly vojska všek království Midgardu - světa smrtelníků. Do toho pátraly po bráně Bifrostu, duhovém mostu, který vede přímo na Asgard, sídlo bohů, aby vše bohům vysvětlily a především je přesvědčily o tom, že se blíží Ragnarok a že je třeba zastavit Lokiho a Surtura. Bifrost děti nakonec nalezly za pomocí různých severských legend, které je vždy dovedly k další části jakési desky s runami. Ta když byla celá, přiložila se na mapu Midgardu a ukázala bránu Bifrostu. Děti také zažily korunovaci nového krále Nordalandu a smuteční severský obřad našeho rádce Wulfstana, který byl zabit tajemným kultem Lokiho. Nakonec se vše podařilo, děti došly až na samotný Asgard, kde se setkaly s bohy, které nakonec přesvědčily a ti mohli zasáhnout a v závěrečném souboji porazit Lokiho a Surtura jednou pro vždy.

 

 

 

 

 

gallery/dsc_0244
gallery/30291_127060040652529_7761234_n
gallery/oddíly a dokumenty

Náš tábor v tomto roce představoval především území smyšleného vikingského království Nordaland a čtyři oddíly byly čtyři nejmocnější vikingské klany tohoto království - Volsung (symbol havran), Ylding (symbol jelen), Skyling (symbol medvěd) a Ulfung (symbol vlk). Každý klan měl svojí vlajku a symbol a vládl mu jeden Jarl (klanový náčelník) se svým pobočníkem (Aesirem).

gallery/foto tábora
gallery/lt 2019
gallery/zelená
gallery/mlha niflheimu-page-001
gallery/hádanka od bohů-page-001
gallery/proroctví-page-001
gallery/diplom 1-page-001
gallery/ygdrassil
gallery/lokrist-page-001